Fundacja im. Wulfa Schumachera

eduBOX - BIORÓŻNORODNOŚĆ

Czym jest bioróżnorodność? Od odpowiedzi na to pytanie zaczynamy przygodę z Eduboxem numer 3. Tłumaczymy, czym jest to pojęcie i aby zostało z uczniami na dłużej, przedstawiamy w postaci infografiki. 

Następnie, aby jeszcze lepiej zrozumieć zjawisko bioróżnorodności, na dużej grafice, pokazujemy zależności warunkujące życie na ziemi. 

Wiemy już, dlaczego bioróżnorodność jest tak istotna, teraz tłumaczymy, jak ją chronić. Co może zrobić każdy z nas? Czasem są to małe i istotne kroki, takie jak tworzenie domków, czy poidełek dla owadów.  

Kolejny krok w ochronie bioróżnorodności, to łąki kwietne – tym razem w formie krótkiego filmiku pokazujemy, dlaczego są ważne. Na uczniów czeka wyzwanie – otrzymają zestaw nasion i będą mogli posiać własną łąkę. 

To jednak nie wszystko, do Eduboxa dołączyliśmy tekturowy karmnik dla ptaków z instrukcją, krok po kroku, jak złożyć tę ptasią ostoję, a następnie, jak odpowiedzialnie dokarmiać ptaki zimą.  Na koniec na uczniów czekają także tekturowe puzzle z modelem fotosyntezy. 

 

Co znajdziesz w eduBOXIE – BIORÓŻNORODNOŚĆ:

Scroll to Top