Fundacja im. Wulfa Schumachera

Fundacja im. Wulfa Schumachera to fundacja korporacyjna, która powstała w 2023 r.

Jubileusz 75 lecia istnienia Schumacher Packaging skłonił nas do przeglądu minionych wydarzeń. Z wielką dumą odkryliśmy jak dużo pomocy nieśliśmy na przestrzeni lat. Śmiało możemy powiedzieć, że w genetyczny kod biznesowy Schumachera wpisana jest społeczna odpowiedzialność.

Zwieńczeniem tych działań było utworzenie przez nasze polskie zakłady (Schumacher Packaging Wrocław, Bydgoszcz, Grudziądz, Myszków) Fundacji im. Wulfa Schumachera.

Za sterami fundacji stoi Anna Sokół, Arleta Gmys i Paulina Koziarska.
Razem od lat uczestniczymy w dialogu ze społecznością lokalną, dlatego wiemy jak duże są jej potrzeby i zgadzamy się z tym, że za dobrostan środowiska naturalnego jesteśmy odpowiedzialni wszyscy.

Fundacja pozwoli nam działać jeszcze szerzej oraz dotrzeć do większej ilości odbiorców.

Głównymi obszarami naszej działalności jest wsparcie społeczności lokalnej, edukacja oraz ekologia. Mamy świadomość tego jak różnorodne mogą być potrzeby, dlatego do każdego staramy się podchodzić indywidualnie, a nasze projekty dostosowywać do aktualnej sytuacji.

Przeczytaj więcej o prowadzonych inicjatywach w zakładce aktualności.