Fundacja im. Wulfa Schumachera

Tekturowy Patronat

Pudełka pełne wiedzy oraz pomocy dydaktycznych, które sprawią, że lekcje przyrody, techniki lub biologii będą angażujące i ciekawe. Wielkie memory o drzewach, makiety do składania i atrakcje  takie jak: gra terenowa oraz konkurs na opowiadania o drzewach – to wszystko czeka na uczniów      i nauczycieli w ramach Tekturowego Patronatu! 

Tekturowy Patronat Fundacji im. Wulfa Schumachera skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, a w szczególności do klas piątych, ponieważ w ich programie znajdują się lekcje        o papierze i tekturze. Patronat rozpoczyna gra terenowa SCHUMILAS, podczas której uczniowie muszą ocalić planetę Ziemię, wykonując zadania dotyczące drzew, a na końcu sadząc drzewko. Kolejną ważną częścią akcji jest edukacja ekologiczna – podczas całego roku szkolnego placówki otrzymują eduboxy z materiałami dydaktycznymi dla nauczycieli i uczniów. Ochrona środowiska, recykling, drzewa, bioróżnorodność… to tylko niektóre tematy zawarte w „pudełkach pełnych wiedzy”. A na zakończenie konkurs na opowiadania/bajki o drzewach – najlepsze z nich zostaną wydane w profesjonalnym zbiorze opowiadań zilustrowanym przez uczniów młodszych klas. Naszymi działaniami chcemy sprawić, by edukacja związana z ochroną środowiska była ciekawa                        i angażująca, a przez to, by kolejne pokolenie z większą troską patrzyło na otaczającą nas rzeczywistość.   

Chcesz dołączyć do akcji?*

*Informujemy, że Tekturowy Patronat to akcja, która ze względu na zaplanowane inicjatywy obejmuje cały rok szkolny 2023/2024 (wrzesień-czerwiec), dlatego nie ma możliwości przystąpienia do niego w trakcie jego trwania.

Scroll to Top